Yorum yapılmamış

ABD Kongre binası tedbir amaçlı boşaltıldı

abd-kongre-binasi-tedbir-amacli-bosaltildi

ABD Kongre binasında güvenlik alarmı verildi. Bina boşaltıldı ancak polis Kongreye yönelik bir tehdit olmadığını açıkladı. Tahliyenin, hava sahasına izinsiz giren bir uçak nedeniyle önlem amaçlı gerçekleştirildiği belirtildi.

Son dakika haberi! ABD Kongre Polisi, Kongre yerleşkesinin “potansiyel tehdit oluşturan bir hava aracı” nedeniyle boşaltılması talimatı verdi.

Kongre Polisinden yapılan yazılı açıklamada, “Kongre Polisi, Kongre yerleşkesine muhtemel bir tehdit oluşturan bir hava aracını takip ediyor” ifadesine yer verildi.

Açıklamada, Kongre ana binası ve çevresindeki birçok binanın boşaltılması talimatı verildi.

İlk talimattan dakikalar sonra Kongre Polisinin Twitter hesabından yapılan paylaşımda ise “Bu akşam üzeri Kongre yerleşkesi önlem amaçlı boşaltıldı. Şu anda Kongreye yönelik bir tehdit yok. Detayları paylaşacağız” denildi.

Tek motorlu bir uçağın Washington hava sahasına izinsiz girmesi üzerine Kongre yerleşkesinin tahliye edildiği öğrenildi. Uçağın, Andrews Askeri Havaalanı’ndan kalktığı anlaşıldı.

Görgü şahitleri de küçük bir uçağın Kongre yakınlarında uçtuğunu ve uçaktaki 2 kişinin Kongre yakınlarında bulunan Nationals Park’a paraşütle indiğini anlattı.

Bu Haberleri Kaçırmayın
Menü