Almanya’da iyileşen hastanın kanıyla corona virüs tedavisi başlıyor

almanya’da-iyilesen-hastanin-kaniyla-corona-virus-tedavisi-basliyor

Almanya’da Köln Üniversite Hastanesi’ndeki transfüzyon bölümünde iyileşen corona hastalarının kan plazmasından alınan antikorlar rahatsızlığı ağır seyreden hastalara enjekte edilecek.

Almanya’da corona virüs hastalığı ağır ilerleyen hastaların bağışıklık sistemini güçlendirmek için yeni bir yöntem uygulanıyor.

Köln Üniversite Hastanesi’ndeki transfüzyon bölümünde uygulanan yöntemle, corona virüs tanısı konmuş ve iyileşen insanların kan plazmasından alınan antikorlar rahatsızlığı ağır seyreden hastalara enjekte edilecek. Hastaneden yapılan açıklamaya göre, bu tedavi yöntemini ilk kez Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde Köln Üniversite Hastanesi kullanacak.

Corona virüs testleri pozitif çıkan ve iyileşen hastalar arasından, enfekyologlar ve virologlar tarafından seçilen kişilerin kan plazmalarından elde edilecek yüksek konsantrasyonlu antikorlar, hastalığı ağır bir şekilde geçiren kişilere enjekte edilecek. Böylelikle ağır hastaların bağışıklık sistemi güçlendirilerek hastalığa karşı daha dirençli duruma gelmeleri planlanıyor.

Köln Üniversite Hastanesi korona virüs hastalığından kurtulmuş ve kan plazması bağışlamak isteyen insanların başvurularını bekliyor.

VİDEO: İYİLEŞENİN KANIYLA TEDAVİ YÖNTEMİ

Bu Haberleri Kaçırmayın
Menü