KYK yurt ücreti geri ödenecek mi? KYK kredi ve burs ödemeleri kesilecek mi?

kyk-yurt-ucreti-geri-odenecek-mi?-kyk-kredi-ve-burs-odemeleri-kesilecek-mi?

KYK yurtlarında kalan öğrencilerin mart ayı ücretleri iade edilecek. Nisan, Mayıs ve Haziran ayları ücretleri alınmayacak. Öğrencilerin kredi ve burs ödemelerinde kesinti yapılmayacak. Kredi geri ödemeleri ise Nisan, Mayıs ve Haziran ayı için ilave bir maliyet yansıtılmadan ertelenecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından “Millete Sesleniş” konuşması yaptı.

Toplantıda, bakanlarla sağlık önlemleri, gıda güvenliği, kamu güvenliği gibi hususlarını etraflıca ele aldıklarını ifade eden Erdoğan kredi ve burs ödemeleri için de açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğrencilerin kredi ve burs ödemelerinde de herhangi bir kesinti yapmadıklarını ve öğrencilerin kredi geri ödemelerini, Nisan, Mayıs ve Haziran ayı için ilave bir maliyet yansıtılmadan erteleyebileceğini belirterek, “Yükseköğrenim yurtlarında kalan öğrencilerden, Mart ayında yurtta kalmadıkları günlerin ücretlerini iade ediyor, Nisan, Mayıs ve Haziran ayları için de ücret almıyoruz. Öğrencilerimizin kredi ve burs ödemelerinde de herhangi bir kesinti yapmıyoruz. Yine öğrencilerimizin kredi geri ödemeleri, Nisan, Mayıs ve Haziran ayı için ilave bir maliyet yansıtılmadan ertelenebilecek” dedi.

Öte yandan halen 41 ildeki yükseköğrenim yurtlarıyla yurt dışından gelen 21 bin 500 vatandaşın 14 günlük karantina kuralına göre misafir edildiğini söyleyen Erdoğan, “İlk ve orta öğrenimdeki uzaktan öğrenim gören öğrencilerimize 8 Gigabyte’a kadar ücretsiz internet imkanı getirdik. Yaşadığımız dönemin kahramanları olan sağlıkçılarımıza, 6 milyar liralık ilave bir destekle performans ödemelerini en üst tavandan yapıyoruz. Yine sağlıkçılarımızın her birine, TÜRKSAT üzerinden yüzer Gigabyte ücretsiz internet kotası veriyoruz” diye konuştu.

Bu Haberleri Kaçırmayın
Menü