Görmeden dönmüyorlar: İngiliz turistlerin gözdesi Kızkumu

gormeden-donmuyorlar:-ingiliz-turistlerin-gozdesi-kizkumu

Muğla’nın Marmaris ilçesinde bulunan dünyaca ünlü Kızkumu Plajı, İngiliz turistlerin yoğun ilgisini çekiyor.

Muğla’nın Marmaris ilçesine 27 kilometre mesafedeki Orhaniye Mahallesi’nde bulunan dünyaca ünlü Kızkumu Plajı, İngiliz turistlerin uğrak mekanı haline geldi.
Pandemi kararları dolayısıyla kapalı olan İngiltere’nin Türkiye’ye gidişleri serbest bırakmasından sonra Marmaris’e gelen İngilizlerin ilk duraklarından biri yine Kızkumu Plajı oldu.
İngiliz turistler Kızkumu Plajı’nda gezerek deniz ve manzaranın keyfini çıkardı.
Allen Moore (67) burada olmaktan çok mutlu olduklarını ifade ederek, “İngiltere’den tatil için geldik, Geçen şubat rezervasyonumuzu yaptırmıştık, çok bekledik. Hükümet onay verir vermez geldik. Her yıl tatilimizi burada yapıyoruz. Doğası yangınlara rağmen hala çok güzel” dedi.
İngiliz vatandaşı Elizabeth Monty, “Ben senenin 8 ayında burada yaşıyorum. Ülkemin kapılarını açma kararını geç aldığını düşünüyorum. Burası çok güzel bir yer’’ diye konuştu.
Uzun yıllardır Türkiye’de tatil yaptıklarını belirten Jennifer Ant (63) sözlerine şöyle devam etti:
“Ülkemizde çalıştığımız için yerleşemedik ancak 30 yıldır buraya tatile geliriz. Bu yıl 3 haftalığına geldik. Hükümetimiz gidebilirsiniz deyince hemen geldik. Kızkumu plajı  çok güzel, çok özlemiştik”
Kızkumu’na İzmir’den eşiyle gelen Şeref Akman, “Kızkumu’na yıllar önce gelmiştik. 20 yıl olmuştur, tekrar görmek istedik” dedi.
Sahre Akman da, “Yangınlardan dolayı çok üzgünüz, ciğerlerimiz yandı. Keşke hiç olmasaydı. Hem turizme destek olalım hem de görelim dedik ve geldik” diye konuştu.
Yaz günlerini aratmayan sıcak havanın ise yerli ve yabancı turistlerin keyiflerini yerine getirdiği gözlemlendi.
Bu Haberleri Kaçırmayın
Menü