Yorum yapılmamış

Bağcılar’ın yeni belediye başkanı belli oldu: Abdullah Özdemir

bagcilar’in-yeni-belediye-baskani-belli-oldu:-abdullah-ozdemir

İstanbul’da sağlık sorunları gerekçesiyle Bağcılar Belediye Başkanlığı görevinden istifa eden AK Partili Lokman Çağırıcı’nın yerine Abdullah Özdemir seçildi.

İstanbul’da AK Parti’nin adayı Abdullah Özdemir, Bağcılar’ın yeni belediye başkanı oldu.

Bağcılar Belediye Meclisi, yeni belediye başkanını seçmek için toplandı.

AK Parti Grubu’nun adayı olarak gösterilen Abdullah Özdemir, 37 oyla Bağcılar Belediye Başkanı seçildi. İYİ Parti’nin adayı Hafize Ayşe Çelebi ise 5 oy aldı.

Bağcılar Belediye Meclisi’nde yapılan seçimin ardından belediye başkanlık makamında devir teslim töreni yapıldı. Önceki başkan Lokman Çağırıcı, görevi Abdullah Özdemir’e devretti.

“BAĞCILARLI KARDEŞLERİME HİZMET EDECEK OLMANIN HEYECANI İÇİNDEYİM”

Bağcılar Belediye Başkanlığı’na seçilen Abdullah Özdemir meclis üyelerine yaptığı teşekkür konuşmasında, yıllardır siyasetinde ve yerel yönetimlerinde gururla hizmet ettiği Bağcılar’a bugünden itibaren farklı bir pozisyonda hizmete devam edecek olmanın heyecanı içinde olduğunu diye getirdi.

Heyecanının belediye başkanı ve makam sahibi olma heyecanı olmadığını kaydeden Özdemir, şunları söyledi:

“Tepeden tırnağa tüm samimiyetimle ifade etmeliyim ki bu heyecan Bağcılarlı kardeşlerimin emanetini almış olmanın verdiği sorumluluk ve emanete sahip çıkma heyecanıdır. Uzun yıllar Bağcılar’a hizmet eden, ilçemizin her köşesinde çok kıymetli eserler bırakan ve rahatsızlığı dolayısıyla görevden affını isteyen Lokman Çağırıcı başkanımıza da Bağcılar halkı adına teşekkür ediyorum.”

ABDULLAH ÖZDEMİR KİMDİR?

Kastamonu’da 1983’te dünyaya gelen Abdullah Özdemir, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde İnşaat Mühendisliği bölümünü (yarı İngilizce) ve İstanbul Kültür Üniversitesi’nde de yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Siyasete 2006 yılında Bağcılar İlçe Gençlik Kolları’nda başlayan Özdemir, 11 Kasım 2007’de 2. Olağan ve 14 Ağustos 2011’de 3. Olağan İlçe Gençlik Kolları kongrelerinde Gençlik Kolları İlçe Başkanlığı görevlerine seçildi.

Bu süre içerisinde ABD’de bir düşünce kuruluşunda Ortadoğu, Amerika ve dünya siyaseti üzerine eğitim alan Özdemir, halen AK Parti Gençlik İstanbul İl Başkanlığı Uluslararası İlişkiler Çalışma Grubu’nda görev yapıyor.

Özdemir, belediye meclis üyeliği aday adaylığı müracaatından dolayı Kasım 2013’te Gençlik Kolları İlçe Başkanlığı görevinden ayrıldı.

2019 yerel seçimlerinde AK Parti Bağcılar Belediye Meclis Üyesi seçilen ve aynı zamanda İBB Meclisi üyesi olan Özdemir, Ulaşım ve Trafik Komisyonu Başkanlığı görevini üstleniyor.

İngilizce bilen Abdullah Özdemir, evli ve 1 çocuk sahibi.

Bu Haberleri Kaçırmayın
Menü