Yorum yapılmamış

Bursa’da gizemli hayırsever 3 eczanenin borcunu ödedi

bursa’da-gizemli-hayirsever-3-eczanenin-borcunu-odedi

Bursa’da her Ramazan ayında ortaya çıkan gizemli hayırsever, 20 eczane gezerek veresiye defterlerindeki 100 bin liralık borcu ödedi.

Bursa’da gizemli bir hayırsever 3 mahalledeki tüm eczaneleri gezerek veresiye defterindeki borçları ödedi.

Her Ramazan ayında Bursa’nın farklı semtlerinde ortaya çıkan gizemli hayırsever bu sefer Yıldırım ilçesi Hacivat, Şirinevler ve Demetevler mahallelerinde ortaya çıktı.

Mahallede durumu olmadığı için veresiye ilaç alan vatandaşların borçlarını hayırsever vatandaş eczaneleri tek tek gezerek ödedi.

100 BİN LİRALIK BORÇ ÖDEDİ

Gizemli hayırsever ismini açıklamadan mahallelerden ayrıldı.
Hayırseverin 3 mahallede 20 eczaneyi gezerek 100 bin liralık borç ödediği ortaya çıktı.

Borçlarını ödeyen kişiye hayır dua eden vatandaşlar, “Eczaneye borcumuz vardı. Bir hayırsever gelip borçları ödemiş. Kendisinden Allah razı olsun” dedi.

“İSMİNİ SÖYLEMEDEN GİTTİ”

Böyle bir olayla ilk kez karşılaştıklarını belirten eczacılar ise, “Hayırsever bir anda ortaya çıktı. Borcu olup da ödeyemeyenlerin listesini istedi. Biz de çıkarttık. Veresiye defterinde ismi olanların bakiyelerini ödeyerek ismini açıklamadan ayrıldı. İnşallah böyle hayırseverlerin sayısı artar” şeklinde konuştu.

Hacivat Mahalle Muhtarı Hayrettin Aygün, “Bir hayırseverimiz Hacıvat ve çevre mahallelerde borcu olup da ödeyemeyen bütün vatandaşların borcunu ödemiş. İnşallah böyle hayırseverlerin sayısı artar, mahallemizde bakkal borcu olan vatandaşlarımız var. Bu vatandaşlarımıza da başka hayırseverlerin el uzatmasını bekliyoruz” diye konuştu.

Eczacılar ise işyerlerinin camlarına “Buradaki veresiye borçlar hayırsever bir kişi tarafından ödenmiştir” notunu astılar.

VİDEO: İNŞAAT DEMİRİ YÜKLÜ TIR GECEKONDU ÜZERİNE DEVRİLDİ

Bu Haberleri Kaçırmayın
Menü