Corona denetimi sırasında ‘kuş pisliği’ cezası

corona-denetimi-sirasinda-‘kus-pisligi’-cezasi

İstanbul Avcılar’da corona virüs denetimi yapan trafik ekipleri, ön camı kuş pisliğiyle kaplanmış bir otomobilin sürücüne ‘trafiği tehlikeye düşürmekten’ ceza kesti.

İstanbul Avcılar’da ön camı kuş pisliğiyle kaplı otomobili ile trafiğe çıkan kişiye 132 TL ceza kesildi.

Avcılar Emniyet Müdürlüğü ekipleri, corona virüs ile mücadele önlemleri kapsamında toplu ulaşım araçları üzerinde ‘Yarı yarıya’ yolcu taşınıp taşınmadığını ön plana alan denetim yaptı.

Ambarlı Mahallesi’ndeki denetimler sırasında kurallara aykırı olduğu belirlenen araçların sürücülerine de cezai işlem uygulandı. Denetim noktasına otomobili ile gelen Mustafa Çürük’ü durduran polisler, ehliyet ve ruhsatını isteyerek ceza tutanağı düzenledi.

Erkek kuaförü olduğunu, corona virüs tehdidi nedeniyle 1 haftadan bu yana dışarı çıkmadığını, otomobili de yıkamaya götürmek üzere çalıştırdığını söyleyen Çürük’e görevliler, “Önünü göremiyorsun kaza yaparsın” dedi.

CEZADAN KURTULAMADI

Mustafa Çürük, “Yıkamaya götürüyorum. İsterseniz hemen buradakine gireyim” dedi ancak cezadan kurtulamadı. Mustafa Çürük’e trafik güvenliğini tehlikeye düşürmekten 132 TL para cezası uygulandı.

Çürük, ceza makbuzunu cebine koyarken, “Bu cezaya gülmeyeyim de ne yapayım? Aracı yıkamaya götürürken yakalandım” dedi. Mustafa Çürük, camının kirli olduğunu, önünü tam olarak göremediğini de kabul ettiğini söyledi.

Bu Haberleri Kaçırmayın
Menü