Yorum yapılmamış

Üç gün üç gece süren ‘masalsı’ Hint düğünleri yeniden başladı: Milyarder ailelerin kızları Revna ile oğulları Anubhav Türkiye’de evlendi

uc-gun-uc-gece-suren-‘masalsi’-hint-dugunleri-yeniden-basladi:-milyarder-ailelerin-kizlari-revna-ile-ogullari-anubhav-turkiye’de-evlendi

Dubai ve Hindistan’da ticaret alanında faaliyet gösteren Adnani ve Raina ailelerinin kızları Revna ile oğulları Anubhav’ın üç gün üç gece süren masal gibi düğünleriyle salgın sonrası Türkiye’de Hint düğünleri yeniden başladı.

Tesisler bölgesi Kundu’da lüks bir otelde düzenlenen yüksek bütçeli düğün için hazırlıklar sekiz ay önceden başladı. Hindistan’dan çok sayıda sanatçı ve görevlinin de geldiği düğünde, binlerce çiçek kullanılarak 7 tır malzemeyle dekorlar hazırlandı.
Konsept için Kapadokya’dan balonlar getirilerek, dekor tasarlandı. Hint geleneklerine göre yapılan düğüne Birleşik Arap Emirlikleri kenti Dubai ve Hindistan’dan 700 davetli katıldı. Üç gün üç gece süren milyon dolarlık düğün “Hoş geldiniz” partisiyle başladı.
İkinci gün “hi çayı”, gelin ve damat ailelerinin danslarıyla devam eden düğünde, kına organizasyonu yapıldı. Profesyonel sanatçılar düğüne katılan kadınların ellerine özel desenlerle kına uyguladı.
Kurulan tandırlarda pişirilen özel ekmek, hazırlanan bol baharatlı Hint yemekleri ve içecekler misafirlere servis edildi. Düğün için Dubai ve Hindistan’dan gelen özel 60 kişilik mutfak ekibine Türk aşçılar da yardım etti.
Tekneyle sahilden merasim alanına gelen gelin Revna Adnani ile damat Anubhav Raina, yöresel kıyafetli davetliler tarafından alkışlarla karşıladı. Platforma geçen gelin ve damat, Hintli sanatçıların müziği eşliğinde dans etti.
Üçüncü gün ise dini tören ve barat töreni yapıldı. Ziyafetlerin yanı sıra danslı müzikli eğlenceler gerçekleştirildi, davetlilere evlilik resepsiyonu verildi. Düğünde davetlilere 450 kişilik ekip hizmet etti.u.
İşte düğünden yansıyan diğer kareler…
Bu Haberleri Kaçırmayın

İlginizi Çekebilir

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü